גירושין

הליך הגירושין הוא הליך מורכב. מדובר על פירוק המשפחה הגרעינית, הדבר גורם לאמוציות וקרע במשפחה, אשר משפיע על כל הסובבים אך במיוחד על הילדים. אנשים רבים שהגיעו לנקודת השבר, והחליטו לסיים את היחסים ביניהם, שואלים את עצמם כיצד להתחיל.

ניתן לומר כי לגירושין ישנן מספר אפשרויות, אשר כל אחת מהן תביא לסיום מערכת היחסים בסופו של ההליך, אך השאלה היא מה יעברו בני הזוג והילדים בדרך, ואיך הם רואים את חייהם לאחר השלמת הגירושין.

האפשרויות העומדות בפני בני הזוג הם בין היתר, גירושין בהסכמה, גישור, תביעת גירושין כאשר אין הסכמה ועוד. חשוב להבין כי ככל שיהיו הסכמות בין בני הזוג, ההליך יהיה מהיר יותר , זול יותר ויעיל יותר אחרת ייקח זמן רב ויגזול משאבים רבים.

לפני שמקבלים החלטות פזיזות שעלולות לעלות ביוקר, מומלץ לפנות לעורך דין שיסייע להבין את התמונה המשפטית הרחבה, ובאילו פעולות ניתן לנקוט.

הנה כמה טיפים שחשוב לזכור כאשר מחליטים לסיים את מערכת היחסים:

  1. נסו לשבת ולדבר בצורה הגיונית. נסו להבין במה מעוניין כל צד, מה הוא רוצה, ולאן חושב לפנות. כיצד רוצים לחלק את ה"עוגה" הכלכלית ומה הכוונות להמשך.
  2. הקפידו שלא לריב או להתווכח ליד הילדים.
  3. אל תנסו לבצע היקשים או להגיע למסקנות על סמך מה ששמעתם מחברים או קרובים, שכן כל מקרה עם נסיבות ועובדות שונות.
  4. מומלץ לקבל הכוונה וייעוץ מעורך דין, אפילו משותף בשלב זה, על מנת לקבל תמונה משפטית רחבה, גם אם בסופו של דבר כל צד ישכור את שירותי עורך דינו בנפרד.
  5. קיימו שיחה מסודרת עם הילדים, הסבירו להם שההורים נפרדים אבל זה לא אומר שמפסיקים לאהוב אותם, ותמיד יהיו לצדם, יענו על כל צרכיהם ויעניקו להם חום ואהבה.
  6. זכרו כי עד לפני מספר רגעים האדם שעומד מולכם היה האדם הקרוב והאהוב ביותר, איתו הבאתם ילדים משותפים לעולם. לכן, אפשר לנסות ולהגיע לעמק השווה, ואין צורך לצאת למלחמה בה כולם מפסידים, ובמיוחד הילדים שהם היקרים ביותר.
  7. אל תמהרו לבצע מהלכים מהם יהיה קשה ולעיתים בלתי אפשרי לחזור. החיים ממשיכים, ואם יש ילדים משותפים תהיו בקשר עוד שנים ארוכות, כך שצריך לנסות ולמצוא את הדרך הטובה והנוחה ביותר לשני הצדדים, וככל הניתן בנועם ורוגע.

בכל שאלה והתייעצות בנושא, צוות משרדנו ישמח לתת לכם מענה דיסקרטי ויעיל.